Inici

c/ Indústria, 9  Telf:  93 725 31 44

 c/ Sant Josep, 10  Telf:  93 725 31 44 

  c/ Sallarès i Pla,40  Telf:  93 748 13 41 

 Enllaços als cicles: 

  Blog cicle Infantil    Blog cicle Inicial     Blog cicle Mitjà     Blog cicle Superior    

inf ini mitja sup      feac                              
 

Notícies

VISITA CASSA 2015 (1ER ESO)

El canal de televisió Canal Terrassa TV va filmar els alumnes de primer d'ESO durant la seva visita a CASSA. El reportatge s'emetrà a les hores següents (també el podreu trobar al canal Youtube de la mateixa cadena): 

- Dimarts 17, a les 18.30 i a les 21.30.

-Dimecres 18, a les 16:30.

- Dijous 19, a les 13.30.

 

- Divendres 20, a les 00:30.

- Dissabte 21, ales 13:30.

- Diumenge 22, a les 9:30 i a les 23:00 

VISITA DEPURADORA AIGÜES DE SABADELL

CASTANYADA ESO 2015

Els alumnes de l’ ESO han treballat la castanyada, la tardor i el Halloween realitzant diferents activitats.

Tots els alumnes han participat des de l’ àrea de religió en una reflexió sobre la festivitat de Tots Sants.

Uns alumnes ,seguint  l’ antiga tradició espanyola de representar el  Tenorio  per Tots Sants, han preparat i escenificat diferents parts de

 l’ obra  de José de Zorrilla. D’ altres ha realitzat diferents mòbils de fruits de tardor.

Finalment els estudiants de 4t d’ ESO han cuit les castanyes que després han venut . Els guanys estaran destinats a finançar part del viatge de fi de curs que faran a París i a un fi solidari per a un casal d’ estiu per a nens sense recursos a Cervera, organitzat per la Congregació.

 

 

CASTANYADA ESO 2015

TEATRE NACIONAL 2015 (ESO). MOLT SOROLL PER NO RES DE WILLIAM SHAKESPEARE.

Avui els alumnes d'ESO han pogut gaudir d'un sorprenent muntatge teatral d'Àngel Llàcer: Molt soroll per no res. El director s'ha inspirat en l'obra de William Shakespeare per oferir-nos una nova versió del clàssic ambientada en el Nova York dels anys 50.

 

Teatre Nacional 2015 (ESO)

HORARIS

PSICOMOTRICITAT- POLIESPORTIVA (P4 i P5):

  • Dimarts i dijous de 17.15 a 18.45 h a SAFA.

 

POLIESPORTIU: Bàsquet-Futbol Sala-Handbol-Volei (1r i 2n de primària):

  • Dimarts i dijous de 17.30 a 19 h a SAFA.

 

FUTBOL SALA:

  • Pre-benjamí C: 1r de primària: Dimarts i dijous de 17.30 a 19 h a SAFA.
  • Pre-benjamí A: 2n de primària: Dimarts i dijous de 17.30 a 19 h a SAFA.
  • Pre-benjamí B: 2n de primària: Dimarts i dijous de 17.30 a 19 h a SAFA.
  • Benjamí B: 3r de primària: Dilluns i divendres de 18 a 19 h a SAFA.
  • Benjamí A: 4t de primària: Dilluns i divendres de 18 a 19 h a SAFA.
  • Aleví B: 5è de primària: Dimecres i divendres de 18 a 19 h a SAFA.
  • Aleví C: 5è de primària: Dimecres i divendres de 18 a 19 h a SAFA.
  • Aleví A: 6è de primària: Dimecres de 18 a 19 h i divendres de 19 a 20 h a SAFA.
  • Infantil A: 2n d'ESO: Dimecres i divendres de 19 a 20 h a SAFA.
  • Infantil B: 1r d'ESO: Dimecres i divendres de 19 a 20 h a SAFA.
  • Infantil C: 1r d'ESO: Dimecres i divendres de 19 a 20 h a SAFA.
  • Cadet A: 4t d'ESO: Dilluns i dijous de 19 a 20 h a SAFA.
  • Cadet B: 3r d'ESO: Dilluns i dimecres 19 a 20 h a SAFA.
  • Juvenil B: 1r de batxillerat: Dimecres 20 a 21 h i divendres de 20 a 21 h a SAFA.
  • Juvenil A: 2n de batxillerat:Dimecres 20 a 21 h i divendres de 20 a 21 h a SAFA.

 

KARATE INFANTIL:

  • De P3 a P5: de 17.30 a 19 h. Edifici C/Indústria.
  • De 1r a 6è de primària: Dilluns de 17.30 a 19 h a SAFA / Dimecres de 17.30 a 19 h a l'edifici C/Indústria.

 

JAZZ: 

  • Iniciació a la dansa (P3 i P4): Dilluns de 17.30 a 18.45 h.
  • Iniciació a la dansa (P5): Dimarts de 17.30 a 18.45 h a SAFA.
  • 1r i 2n de primària: Dimecres de 17.45 a 19 h a SAFA.
  • 3r i 4t de primària: Dijous de 17.45 a 19 h a SAFA.
  • 5è ­de primària: Divendres de 17.45 a 19 h a SAFA.
  • 6è de primària: Dijous de 19 a 20 h a SAFA.
  • ESO (1r, 2n, 3r i 4t) i batxillerat: Dilluns i/o divendres de 19 a 20 h a SAFA (d'aquests dos dies es poden escollir els dos o només un i s'han d'especificar al moment de fer la inscripció).
  • Exalumnes: Divendres de 20 a 21.30 h a SAFA.

 

TEATRE:

  • De P3 a P5: Dimecres de 17.30 a 18.30 h.
  • De 1r a 6è de primària: Dimarts de 17.45 a 18.45 h.

 

BÀSQUET:

  • Secundària: Dimarts i dijous de 19 a 20 h.

 

VOLEIBOL:

  • Primària: Dilluns i dimecres de 18 a 19 h.
  • 1r i 2n d’ESO: Dilluns i dimecres de 19 a 20 h.
  • 3r, 4t d’ESO i Batxillerat: Dilluns i dimecres de 19 a 20 h.

 

EDUCACHEF:

  • Dilluns de 17.45 a 19 h.  

 

MANUALITATS – PETITS ARTISTES:

  • De P5 a 6è de primària: Dimecres de 17.45 a 19 h.

 

ESCACS: Per a alumnes des de P5 fins a 2n de batxillerat. 

  • Divendres migdia: 14 a 15 h.
  • Competició el divendres: 18.30 h.

 

LEGO Education, Robòtica (full adjunt amb tota la informació):

De 1r a 3r primària: dimecres de 13 a 14 h.

De 4t a 6è de primària: dimecres de 13 a 14 h.

 

Matemàtiques divertides a través de l’ÀBAC:

  • Dimecres al migdia: 13 a 14 h de P5 a 6è de primària.

 

ACTIVITATS PER A PARES I MARES

 

  • JAZZ: Dilluns de 16 a 17 h.

  • FULBET: Dilluns de 20.30 a 22.00 h (30’ de pista exterior i 60' de pavelló).
  • BÀSQUET: Dilluns de 20.30 a 22 h (30’ de pista exterior i 60' de pavelló).
  • PILATES: Mínim 10 alumnes perquè es pugui dur a terme l’activitat.

Opció a: Dimecres de 16 a 17 h | Opció b: Dimarts de 20.30 a 21.30 h.

Consultes a l'equip psicopedagògic:

Esta dirección de correo electrónico está protegida contra spambots. Usted necesita tener Javascript activado para poder verla.

logo facebook

          Logotip Llar dinfants                  

 

 

Free business joomla templates